Pielgrzymka

Pielgrzymka jest to czas tzw.: "rekolekcji w drodze". 
Zapraszamy na naszą stronę prosta47.pl/pielgrzymka aby dowiedzieć się więcej!

W dniach 2.08 - 12.08 wyruszy XXXII Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę. Każdy może wziąć w niej udział. Zastanów się. Jeśli nie do końca jesteś przekonany, wahasz się lub myślisz, że to nie dla ciebie - przeczytaj zamieszczone tu informacje. Po chwili przekonasz się, że tegoroczna pielgrzymka nie może wyruszyć BEZ CIEBIE!!!

Co to jest pielgrzymka?

Pielgrzymka to podróż podjęta z pobudek religijnych do miejsc świętych. Można pielgrzymować pieszo lub autokarem, indywidualnie lub zbiorowo. Jest to czas tzw.: "rekolekcji w drodze". Człowiek pogłębia swoją relację z Bogiem. Podejmując konkretny wysiłek składa podziękowanie za to, co od Niego otrzymał i prośby, które przepełniają jego serce. Odbywa się to w klimacie pokutnym, jednak

PIELGRZYM NIE JEST SMUTNYM POKUTNIKIEM!!!

Wiele osób, które nie raz uczestniczyły w Pieszej Pielgrzymce doświadczyło tutaj niezwykłej radości i entuzjazmu. Jest to czas odejścia od wielu codziennych spraw i zreflektowania swojego życia w obliczu Bożej Miłości. Dodatkowo poznajemy wielu ludzi i uczymy się życie we wspólnocie.

Pielgrzymka jest szkołą miłości, bowiem każdy jej uczestnik codziennie jest częstowany wielkimi ilościami jedzenia i napojów przez ludzi, których tak naprawdę nie zna. Wędrując korzystamy z wielkiej gościny gospodarzy, którzy zapraszają nas do swoich domów oraz dzielą się wszystkim, co mają. Często wzdłuż trasy naszej pielgrzymki spotkać można osoby starsze lub chore. Oni chcieliby wyruszyć wraz z nami, ale brakuje sił, aby to uczynić. Niezwykle wymowne staje się ich wzruszenie i łzy. W chwilach zmęczenia i kryzysu takie osoby uczą, że nie warto rezygnować, lecz nadal kroczyć do stóp Jasnogórskiej Pani. Ponadto często odkrywamy prawdę, że sami nie zdołalibyśmy przejść 350 km., a jest to możliwe bo Bóg tak mocno nas kocha.

Miłości uczą również sami pątnicy. Wśród wędrujących osób są tacy, którzy podejmują różnorakie posługi: osoby niosące znaki lub nagłośnienie, porządkowi pilnujący bezpieczeństwa na drodze, służba medyczna opatrująca każdego dnia nogi pątników, diakonia muzyczna ubogacająca grupę śpiewem i grą na gitarze, kuchnia dbająca o nasze posiłki (3 w ciągu dnia, a nawet więcej), kwatermistrzowie odpowiedzialni za miejsca noclegowe (każde w innym miejscu). Są to osoby, które w miarę możliwości wędrują razem ze wszystkimi, a dodatkowo spełniają określone funkcje, żeby wszystkim kroczyło się lepiej.

Wielu ludzi młodych dzięki pielgrzymce rozeznało właściwie swoją drogę życiową. Wielu dzięki pielgrzymce odnalazło swoją drugą połowę. Wielu zdecydowało się, aby wkroczyć na drogę życia kapłańskiego lub zakonnego. Wielu małżonków dzięki pielgrzymce pogłębiło swoje relacje małżeńskie. Są także i tacy, którzy wymodlili długo wyczekiwane potomstwo. Pielgrzymka przynosi konkretne owoce w życiu każdego, kto na nią wyruszy!

ZAPRASZAMY DO GALERII | ŚWIADECTWA
Wędruj z nami! Do Matki wyruszamy, miłością gnani do Jej bram! 

Zapisy i informacje w zakrystii lub u ks. Michała.

Dodatkowe informacje oraz galeria zdjęć z ubiegłorocznych Pielgrzymek:

www.pielgrzymka.prosta47.pl
stat4u