Ogłoszenia na IX Niedzielę Zwykłą

IX Niedziela Zwykła

2 czerwca 2023

Dziękujemy parafianom i wszystkim gościom za wspólną liturgię.

  1. Dziś 9 niedziela zwykła. Dziękujemy dzisiaj Bogu za 30 lat istnienia naszej Parafii i prosimy o Boże błogosławieństwo na kolejne lata jej trwania. Wyrażamy także ogromną wdzięczność Ojcom Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej Pawłowi i Jerzemu, za przeprowadzone Misje Święte, za wygłoszone słowo Boże i posługę pojednania w sakramencie spowiedzi świętej. Dziękujemy także wszystkim osobom, które pomogły w zorganizowaniu uroczystości jubileuszowych. Za każde dobro z serca płynące niech dobry Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem. Zapraszamy także dzisiaj na koncert Musica Sacra o g. 17.00 w naszym kościele. Wystąpią soliści, zespół kameralny oraz Chór mieszany Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcją pani prof. UZ dr hab. Łucji Nowak.
  2. Biuro Parafii czynne w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i sobotę od g. 19.00 do g. 20.00.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o g. 18.00.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od poniedziałku do piątku od 17.30 do nabożeństwa czerwcowego.
  5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Codziennie, do czwartku włącznie, procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni na zakończenie nabożeństwa czerwcowego. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów podczas procesji, a w czwartek szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci, które sypały kwiaty podczas procesji w Boże Ciało. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała przynieśmy do poświęcenia wianki uplecione z kwiatów i ziół.
  6. W najbliższy piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy do kawiarni „Pod Aniołami” na prelekcję pana Zbigniewa Przybycienia p.t. „Najgłębsze sekrety zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia mózgu i układu naczyniowo-sercowego”. Odbędzie się także prezentacja najnowszej książki „Sprawny mózg i układ naczyniowo-sercowy .Jak walczyć z chorobami neurodegeneracyjnymi”.
  8. W sobotę 08.06 kolejne spotkanie z cyklu „Sobota ze Słowem” o g. 19.30.
  9. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na odpust rokitniański w sobotę 15 czerwca. Zapisy w zakrystii, koszt 50 PLN. W tym roku uroczystościom będzie przewodniczył kard. Gerhard Muller – były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, za ofiary wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy także za zamawiane Msze Święte.
Zachęcamy do lektury nowych numerów prasy katolickiej. Za tydzień zbiórka do puszki na KUL i IFT.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej i Św. Józefa, chorym, szybkiego powrotu do zdrowia i naszej wspólnoty.

Ks. Grzegorz Słapek – proboszcz
Ks. Tomasz Westfal i Ks. Tomasz Nowicki – wikariusze
Ks. Piotr Bartoszek – duszpasterz akademicki

 

stat4u