Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (VIII Tydzień Zwykły)

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

26 maja 2023

Dziękujemy parafianom i wszystkim gościom za wspólną liturgię.

  1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Rozpoczynamy czas Świętych Misji. Witamy z tej okazji ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej Jerzego i Pawła. Życzymy mocy i światła Ducha Świętego w posłudze misyjnej w naszej wspólnocie. Misje potrwają do następnej niedzieli. Program jest już znany. Jest mała korekta. W kolejne dni Msza o g. 7.00 będzie bez nauki misyjnej a nabożeństwo majowe będzie o 20.30 z apelem maryjnym. Punktem kulminacyjnym naszych misji będzie uroczystość rocznicy 30 – lecia naszej Parafii, którą przeżyjemy 2 czerwca podczas Mszy Świętej o g. 12.00 z udziałem zaproszonych gości, a wśród nich księży, którzy pracowali przez te lata w naszej wspólnocie. Ogromna prośba – chcemy wspólnie spotkać się na biesiadzie po zakończeniu Mszy jubileuszowej, dlatego zwracamy się do Czcigodnych Gospodyń o upieczenie ciast. W tej kwestii można zgłaszać się do pani Marii Hebdzyńskiej. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  2. Dziś także Dzień Matki – otaczamy naszą modlitwą wszystkie kochane Mamy wypraszając im potrzebne łaski, natomiast zmarłym Mamom łaskę Nieba.
  3. Biuro Parafii czynne w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i sobotę od g. 19.00 do g. 20.00.
  4. W czwartek 30 maja uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte będą w naszym kościele o g. 7.30, 9.00 – po tej Mszy procesja, następnie bezpośrednio po procesji Msza recytowana, kolejna o g. 16.00 i o 18.30. Tegoroczna procesja eucharystyczna przejdzie ulicami Prostą, Ananasową, Migdałową, Kokosową i Leśną. Prosimy już dziś o przygotowanie ołtarzy w miejscach gdzie wcześniej były stawiane, czyli I – przy ul. Migdałowej, II – przy skrzyżowaniu ul Migdałowej i Kokosowej, III – przy Poczcie na ul. Kokosowej i IV – w parku przy Hospicjum. Przygotowanie ołtarzy jest ogromnym zaszczytem i prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodzin. Zapraszamy też dzieci do sypania kwiatów na trasie procesji i prosimy o przyjście na próbę w środę o g. 17.15. Udekorujmy też okna naszych domostw emblematami religijnymi.
  5. W przyszłą niedzielę, z racji jubileuszu naszej Parafii zapraszamy serdecznie na koncert Musica Sacra o g. 17.00 w naszym kościele. Wystąpią soliści, zespół kameralny oraz Chór mieszany Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcją pani prof. UZ dr hab. Łucji Nowak. Szczegóły na wywieszonym plakacie.
  6. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na odpust rokitniański w sobotę 15 czerwca. Zapisy w zakrystii, koszt 50 PLN.

Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę i za ofiary wpłacane na konto parafialne. Dziękujemy także za zamawiane Msze Święte. Zachęcamy do lektury nowych numerów prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej i Św. Józefa, chorym, szybkiego powrotu do zdrowia i naszej wspólnoty.

Ks. Grzegorz Słapek – proboszcz
Ks. Tomasz Westfal i Ks. Tomasz Nowicki – wikariusze
Ks. Piotr Bartoszek – duszpasterz akademicki

 

stat4u