Ogłoszenia na VII Tydzień Wielkanocny

VII Tydzień Wielkanocny

21 maja 2023

Dziękujemy parafianom i wszystkim gościom za wspólną liturgię.

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Parafii gościmy o. Piotra Paradowskiego – franciszkanina, który przybliża nam postaci świętych męczenników z Peru - o. Zbigniewa Strzałkowskiego oraz o. Michała Tomaszka zamordowanych 9 sierpnia 1991 r. Można też nabyć książki i dewocjonalia wspierając w ten sposób misjonarzy franciszkańskich.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny. W tym tygodniu połączone są one z nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego. W naszym kościele odprawiane są one w dni powszednie o 18.00 a w niedzielę o 17.30. Apele Jasnogórskie w intencji pieszej pielgrzymki w poniedziałki, środy i soboty o 20.30.
 3. Rocznicę I Komunii św. przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę 28 maja na Mszy św. o g. 16.30. Wcześniej o g. 16.00 spowiedź dla dzieci rocznicowych. Natomiast uroczystość bierzmowania odbędzie się w czwartek , 1 czerwca o g. 17.00 pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego.
 4. Biuro Parafii czynne w poniedziałek, wtorek i sobotę od g. 19.00 do 20.00.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – od poniedziałku do piątku, od g. 17.30 do nabożeństwa majowego.
 6. Adoracja z medytacją biblijną w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 7. W piątek przypada Dzień Matki. Wszystkie kochane Mamy ogarniamy naszą wdzięczną pamięcią i modlitwą.
 8. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych w piątek o g. 19.00 w salce przy zakrystii.
 9. Kolejne spotkanie z cyklu „Sobota ze Słowem” odbędzie się w sobotę 27 maja o g. 19.30 w salce w hospicjum.
 10. Wolontariusze i członkowie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” zapraszają na koncert charytatywny dla pensjonariuszy hospicjum w sobotę 27 maja o g. 13.30. Przewidzianych jest wiele atrakcji muzycznych oraz poczęstunek.
 11. Wspólnota „Nazaret:” zaprasza także na czuwanie modlitewne w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczęcie w sobotę Mszą Świętą w naszym kościele o 18.30 a zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00.
 12. Organizujemy wyjazd na spotkanie Lednica 2000. Zapisy i informacje u ks. Tomka Westfala.
 13. Ogólnopolska pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 3 czerwca. Organizujemy wyjazd autokarem 2 czerwca o g. 23.00 z przystanku obok kościoła. Koszt 130 zł. Zapisy u p. Marii Hebdzyńskiej pod nr tel. 668 371 040.
 14. Piesza pielgrzymka z naszej Parafii do Rokitna w intencji powołań odbędzie się od 9 do 11 czerwca (weekend po Bożym Ciele). Bliższe informacje i zapisy u ks. Tomka Westfala.
 15. Wyrażamy naszą ogromną wdzięczność wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacili ofiary na zakup konfesjonału zamkniętego. Ogółem wpłynęło 64 766 zł. Bóg zapłać.

Dziękujemy także za ofiary złożone na tacę i wpłacane na konto parafialne a także za zamawiane Msze Święte. Zachęcamy do lektury numerów prasy katolickiej.

Za tydzień zbiórka do puszki na wsparcie budowy Świątyni Opatrzności w Warszawie.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej i Św. Józefa.

Ks. Grzegorz Słapek – proboszcz
Ks. Tomasz Westfal i Ks. Tomasz Nowicki – wikariusze
Ks. Piotr Bartoszek – duszpasterz akademicki

 

stat4u